Kontakt

Blekinge

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Elin Petersson
0708-163888
elin.petersson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Elin Petersson
0708-163888
elin.petersson@moderat.se

Bohuslän

Distriktsordförande

Sofie Bichler

Sofie Bichler

0707-259 282
sofie.bichler@moderat.se

Distriktsordförande

Sofie Bichler

Sofie Bichler

0707-259 282
sofie.bichler@moderat.se

Ombudsman

Carl-Johan Lerjefors
0735-004 389
carl-johan.lerjefors@moderat.se

Ombudsman

Carl-Johan Lerjefors
0735-004 389
carl-johan.lerjefors@moderat.se

Dalarna

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Gustav Ericsson
0702-398973
gustav.ericsson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Gustav Ericsson
0702-398973
gustav.ericsson@moderat.se

Gotland

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Meishuan Wong
0707-505566
meishuan.wong@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Meishuan Wong
0707-505566
meishuan.wong@moderat.se

Gävleborg

Distriktsordförande

Bild_Saknas
William Elofsson

0722-228 828
william.elofsson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas
William Elofsson

0722-228 828
william.elofsson@moderat.se

Göteborg

Distriktsordförande

Victor Löfving

Victor Löfving

0706-962 798
victor.lofving@moderat.se

Distriktsordförande

Victor Löfving

Victor Löfving

0706-962 798
victor.lofving@moderat.se

Ombudsman

Carl-Johan Lerjefors
0735-004 389
carl-johan.lerjefors@moderat.se

Ombudsman

Carl-Johan Lerjefors
0735-004 389
carl-johan.lerjefors@moderat.se

Halland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Filip Bertilsson
0705-954580
filip.bertilsson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Filip Bertilsson
0705-954580
filip.bertilsson@moderat.se

Ombudsman

Maja Prahl

0727-231 505

maja.prahl@moderat.se

Ombudsman

Maja Prahl

0727-231 505

maja.prahl@moderat.se

Jämtland

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Joel Nordkvist
0738-401061
joel.nordqvist@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Joel Nordkvist
0738-401061
joel.nordqvist@moderat.se

Kalmar

Distriktsordförande

Måns Linge

Måns Linge
0706-118288
mans.linge@moderat.se

Distriktsordförande

Måns Linge

Måns Linge
0706-118288
mans.linge@moderat.se

Ombudsman

Bild_SaknasJasmine Petersson

0725 – 278 071

jasmine.petersson@moderat.se

Ombudsman

Bild_SaknasJasmine Petersson

0725 – 278 071

jasmine.petersson@moderat.se

Kronoberg

Distriktsordförande

Anna Gustbée

Anna Gustbée
0704-926 240
anna.gustbee@moderat.se

Distriktsordförande

Anna Gustbée

Anna Gustbée
0704-926 240
anna.gustbee@moderat.se

Ombudsman

Denice Sigvardsson
070-6296231
denice.sigvardsson@moderat.se

Ombudsman

Denice Sigvardsson
070-6296231
denice.sigvardsson@moderat.se

Norra Älvsborg

Distriktsordförande

Anton Oskarsson

Anton Oskarsson
0761-288 159
anton.oskarsson@moderat.se

Distriktsordförande

Anton Oskarsson

Anton Oskarsson
0761-288 159
anton.oskarsson@moderat.se

Norrbotten

Distriktsordförande

Albin Zetterwall

Albin Zettervall
0738-421 613
albin.zettervall@moderat.se

Distriktsordförande

Albin Zetterwall

Albin Zettervall
0738-421 613
albin.zettervall@moderat.se

Skaraborg

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Emma Ophus
0705-204994
emma.ophus@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Emma Ophus
0705-204994
emma.ophus@moderat.se

Ombudsman

Maria Stensby
0761-71 68 02
maria.stensby@moderat.se

Ombudsman

Maria Stensby
0761-71 68 02
maria.stensby@moderat.se

Skåne

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Marcus Lantz
0764-209285
marcus.lantz@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Marcus Lantz
0764-209285
marcus.lantz@moderat.se

Ombudsman

Matilda Brondin
0702-740 702
matilda.brondin@moderat.se

Ombudsman

Matilda Brondin
0702-740 702
matilda.brondin@moderat.se

Ombudsman

Dan Ishaq
0762-378587
dan.ishaq@moderat.se

Ombudsman

Dan Ishaq
0762-378587
dan.ishaq@moderat.se

Stockholm

Distriktsordförande

Jessica Rosencrantz

Jessica Rosencrantz
0702-021 577
jessica.rosencrantz@moderat.se

Distriktsordförande

Jessica Rosencrantz

Jessica Rosencrantz
0702-021 577
jessica.rosencrantz@moderat.se

Chefombudsman

Magdalena Schröder
0736-828 052
magdalena.schroder@moderat.se

Chefombudsman

Magdalena Schröder
0736-828 052
magdalena.schroder@moderat.se

Ombudsman

Fritz Lennaárd
0736-865 656
fritz.lennaard@moderat.se

Ombudsman

Fritz Lennaárd
0736-865 656
fritz.lennaard@moderat.se

Södermanland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Sofi Tyllström
0707-877683
sofi.tyllstrom@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Sofi Tyllström
0707-877683
sofi.tyllstrom@moderat.se

Södra Älvsborg

Distriktsordförande

Oliver Öberg

Oliver Öberg
076-1620 826
oliver.oberg@moderat.se

Distriktsordförande

Oliver Öberg

Oliver Öberg
076-1620 826
oliver.oberg@moderat.se

Kampanjledare

Måns Linge

0735 – 391 644

måns.linge@moderat.se

Kampanjledare

Måns Linge

0735 – 391 644

måns.linge@moderat.se

Uppsala

Distriktsordförande

Sara Hägerström

Sara Hägerström
0708-504 307
sara.hagerstrom@moderat.se

Distriktsordförande

Sara Hägerström

Sara Hägerström
0708-504 307
sara.hagerstrom@moderat.se

Ombudsman

Andrea Andersson

0707 – 412 006

andrea.andersson@moderat.se

Ombudsman

Andrea Andersson

0707 – 412 006

andrea.andersson@moderat.se

Värmland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Alexander Thorin
0727-17 58 71
alexander.thorin@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Alexander Thorin
0727-17 58 71
alexander.thorin@moderat.se

Västerbotten

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Terese Andersson
0708-404 677
terese.andersson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas
Terese Andersson
0708-404 677
terese.andersson@moderat.se

Västernorrland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Hampus Holmgren
0708-523583
hampus.holmgren@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Hampus Holmgren
0708-523583
hampus.holmgren@moderat.se

Västmanland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Johan Henriksson
0703-847933
johan.henriksson@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Johan Henriksson
0703-847933
johan.henriksson@moderat.se

Örebro

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Kim Hedbom
0722-047 579
kim.hedbom@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Kim Hedbom
0722-047 579
kim.hedbom@moderat.se

Östergötland

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Jessica Häggroth
0762-157759
jessica.haggroth@moderat.se

Distriktsordförande

Bild_Saknas

Jessica Häggroth
0762-157759
jessica.haggroth@moderat.se

Ombudsman

Gabriella Landerholm
07366-01 321
gabriella.landerholm@moderat.se

Ombudsman

Gabriella Landerholm
07366-01 321
gabriella.landerholm@moderat.se

Jönköping

Distriktsordförande

Johan Bjenning

Johan Bjenning
0704-710 989
johan.bjenning@moderat.se

Distriktsordförande

Johan Bjenning

Johan Bjenning
0704-710 989
johan.bjenning@moderat.se

Ombudsman

Anton Eriksson

0761 – 631 467

anton.eriksson@moderat.se

Ombudsman

Anton Eriksson

0761 – 631 467

anton.eriksson@moderat.se

Centrala Kansliet

Dennis Wedin

Bild_Saknas

Generalsekreterare

0722 – 39 74 55
dennis.wedin@moderat.se

Dennis Wedin

Bild_Saknas

Generalsekreterare

0722 – 39 74 55
dennis.wedin@moderat.se

Gabriella Landerholm

Bild_Saknas

Förbundssamordnare

0736 – 60 13 21
gabriella.landerholm@moderat.se

Gabriella Landerholm

Bild_Saknas

Förbundssamordnare

0736 – 60 13 21
gabriella.landerholm@moderat.se

Henrik Berg

HenrikBerg

Förbundssamordnare

0736 – 82 81 58
henrik.berg@moderat.se

Henrik Berg

HenrikBerg

Förbundssamordnare

0736 – 82 81 58
henrik.berg@moderat.se

Presskontakt

0736 – 82 81 52

Presskontakt

0736 – 82 81 52

Förbundsstyrelsen

Förbundsordförande

Rasmus_Tornblom

Rasmus Törnblom
rasmus.tornblom@moderat.se

Förbundsordförande

Rasmus_Tornblom

Rasmus Törnblom
rasmus.tornblom@moderat.se

1:e vice Förbundsordförande

Bild_Saknas

Louise Meijer
louise.meijer@moderat.se

1:e vice Förbundsordförande

Bild_Saknas

Louise Meijer
louise.meijer@moderat.se

2:a vice Förbundsordförande

Bodil_Siden

Bodil Sidén
bodil.siden@moderat.se

2:a vice Förbundsordförande

Bodil_Siden

Bodil Sidén
bodil.siden@moderat.se

Ledamot

Andrea_Strom

Andréa Ström
andrea.strom@moderat.se

Ledamot

Andrea_Strom

Andréa Ström
andrea.strom@moderat.se

Ledamot

Björn Olsson

Björn Olsson
bjorn.d.olsson@moderat.se

Ledamot

Björn Olsson

Björn Olsson
bjorn.d.olsson@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Gustaf Göthberg
gustaf.gothberg@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Gustaf Göthberg
gustaf.gothberg@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Jessica Häggroth
jessica.haggroth@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Jessica Häggroth
jessica.haggroth@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Noria Manouchi
noria.manouchi@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Noria Manouchi
noria.manouchi@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Oliver Rosengren
oliver.rosengren@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Oliver Rosengren
oliver.rosengren@moderat.se

Ledamot

Oliver_Oberg

Oliver Öberg
oliver.oberg@moderat.se

Ledamot

Oliver_Oberg

Oliver Öberg
oliver.oberg@moderat.se

Ledamot

Sara_Hagerstrom

Sara Hägerström
sara.hagerstrom@moderat.se

Ledamot

Sara_Hagerstrom

Sara Hägerström
sara.hagerstrom@moderat.se

Riksordförande Moderat Skolungdom

Mathilda_Hjelm

Mathilda Hjelm
mathilda.hjelm@moderat.se

Riksordförande Moderat Skolungdom

Mathilda_Hjelm

Mathilda Hjelm
mathilda.hjelm@moderat.se

Riksordförande Moderata Studenter

Bild_Saknas

Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderat.se

Riksordförande Moderata Studenter

Bild_Saknas

Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderat.se

MSU Rikskommitté

Riksordförande

Mathilda_Hjelm

Mathilda Hjelm

mathilda.hjelm@moderat.se

Riksordförande

Mathilda_Hjelm

Mathilda Hjelm

mathilda.hjelm@moderat.se

Vice Riksordförande

Alexander_Thorin

Alexander Torin
alexander.torin@moderat.se

Vice Riksordförande

Alexander_Thorin

Alexander Torin
alexander.torin@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Adam Agerbrink
adam.agerbrink@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Adam Agerbrink
adam.agerbrink@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Hanna Canholm
hanna.canholm@gmail.com

Ledamot

Bild_Saknas

Hanna Canholm
hanna.canholm@gmail.com

Ledamot

Bild_Saknas

Isabella Viktor
isabella.viktor@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Isabella Viktor
isabella.viktor@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Olof af Geijerstam
olof.af.geijerstam@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Olof af Geijerstam
olof.af.geijerstam@moderat.se

MST Riksstyrelse

Riksordförande

Bild_Saknas

Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderat.se

Riksordförande

Bild_Saknas

Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderat.se

1:e vice riksordförande

Bild_Saknas

Armend Dushica
armend.dushica@moderat.se

1:e vice riksordförande

Bild_Saknas

Armend Dushica
armend.dushica@moderat.se

2:e vice riksordförande

Bild_Saknas

Annie Widerberg
annie.widerberg@moderat.se

2:e vice riksordförande

Bild_Saknas

Annie Widerberg
annie.widerberg@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Mikael Persson
mikael.persson@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Mikael Persson
mikael.persson@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Denice Sigvardsson
denice.sigvardsson@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Denice Sigvardsson
denice.sigvardsson@moderat.se

Ledamot

Caroline_Jarbratt

Caroline Jarbratt
caroline.jarbratt@moderat.se

Ledamot

Caroline_Jarbratt

Caroline Jarbratt
caroline.jarbratt@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Jesper Karlsson
jesper.karlsson@moderat.se

Ledamot

Bild_Saknas

Jesper Karlsson
jesper.karlsson@moderat.se

Blått

Chefredaktör

Elvira Hellsten

0730-484 341
blatt@muf.se

Chefredaktör

Elvira Hellsten

0730-484 341
blatt@muf.se