Centrala Kansliet

Fritz Lennaárd

Generalsekreterare

fritz.lennaard@moderaterna.se
Nås via pressekreterare:
0722-22 88 28

William Elofsson


Pressekreterare

0722-22 88 28
william.elofsson@moderaterna.se

Sofia Axelsson


Digital kommunikatör

0793-47 61 13
sofia.axelsson@moderaterna.se

Oscar Sameland


Organisationsadministratör

Kontakta ang. medlemsärenden och ekonomi

0793-41 35 97
oscar.sameland@moderaterna.se

Hanna Werner

Projektledare

Kontakta ang. utbildningar och arrangemang

0793-47 08 14
hanna.werner@moderaterna.se

Förbundsstyrelsen

Förbundsordförande


Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderaterna.se

Nås via pressekreterare:
0722-22 88 28

1:e vice Förbundsordförande


Sofia Fölster
sofia.folster@moderaterna.se

2:e vice Förbundsordförande


Helena Nanne
helena.nanne@moderaterna.se

 

 

 

 

Ledamot


Alexander Torin
alexander.torin@moderaterna.se

Ledamot


Arin Karapet
arin.karapet@moderaterna.se

Ledamot


Elin Petersson
elin.petersson@moderaterna.se

Ledamot


Emma Ophus
emma.ophus@moderaterna.se

Ledamot


Filip Wiljander
filip.wiljander@moderaterna.se

Ledamot


Joel Nordkvist
joel.nordkvist@moderaterna.se

Ledamot

Pontus Båth
pontus.bath@moderaterna.se

Ledamot

Simon Johansson
simon.johansson@moderaterna.se

Riksordförande MSU


Savo Sevic

 

Riksordförande MST


Ina Djurestål
ina.djurestal@moderaterna.se

MSU Rikskommitté

Riksordförande


Savo Sevic
savo.sevic@moderaterna.se

Vice Riksordförande


Markus Bengtsson
markus.bengtsson@moderaterna.se

Ledamot


Amanda Broberg
amanda.broberg@moderaterna.se

Ledamot


Emilia Johannesson
emilia.johannesson@moderaterna.se

Ledamot


Josefin Nohrborg
josefin.nohrborg@moderaterna.se

Ledamot


Patrick Benabou
patrick.benabou@moderaterna.se

MST Riksstyrelse

Riksordförande


Ina Djurestål
ina.djurestal@moderaterna.se

1:e vice riksordförande


Sofia Andersson
sofia.andersson@moderaterna.se

2:e vice riksordförande


Greta Eulau
greta.eulau@moderaterna.se

Ledamot


Baran Calisir
baran.calisir@moderaterna.se

Ledamot


Clara Albinsson
clara.albinsson@moderaterna.se

Ledamot


John Backvid
john.backvid@moderaterna.se

Ledamot


Sarah Ullmark
sarah.ullmark@moderaterna.se

Blått

Blekinge

Distriktsordförande


Artur Hulu

0705-79 92 55
artur.hulu@moderaterna.se

Dalarna

Distriktsordförande


Sebastian Larsson

0768-31 08 81
sebastian.larsson@moderaterna.se

Gotland

Distriktsordförande


August Magnusson

0736-40 95 95
august.magnusson@moderaterna.se

Gävleborg

Distriktsordförande


Adam Rydstedt

0761-168 822
adam.rydstedt@moderaterna.se

Göteborg

Distriktsordförande


Hanna Friberg

0766-31 24 90
hanna.friberg@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Halland

Distriktsordförande


Helena Antoni

0768-18 57 58
helena.antoni@moderaterna.se

Jämtland

Distriktsordförande


Amanda Jonsson

0727-20 22 35
amanda.a.jonsson@icloud.se

Jönköping

Distriktsordförande


Jonas Ericson

0730-898 351
jonas.ericson@moderaterna.se

Kalmar

Distriktsordförande


Alice Sigfridsson

0727-34 10 75
alice.sigfridsson@moderaterna.se

Kronoberg

Distriktsordförande

Ida Eriksson

0738-25 26 13
ida.eriksson@moderaterna.se

Norrbotten

Distriktsordförande


Kristoffer Sundström

0730-79 24 49
kristoffer.sundstrom@moderaterna.se

Skaraborg

Distriktsordförande


Adam Johansson

0708-55 09 25
adam.johansson@moderatvg.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Skåne

Distriktsordförande


John Eklöf

0708-28 85 80
john.eklof@moderaterna.se

Ombudsman


Dan Ishaq

0762-37 85 87
dan.ishaq@moderaterna.se

Stockholm

Distriktsordförande


Magdalena Schröder

0703-45 36 87
magdalena.schröder@moderaterna.se

Chefsombudsman


Carl Nordblom

0736-82 80 52
carl.nordblom@moderaterna.se

Ombudsman

Matilda Harar

0707-16 33 90
matilda.harar@moderaterna.se

Södermanland

Distriktsordförande


Robin Tannarp

0707-82 33 83
robin.tannarp@moderat.se

Södra Älvsborg

Distriktsordförande


Dennis Jernkrook

0704-12 44 00
dennis.jernkrook@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Uppsala

Distriktsordförande


Fredrik Hultman

0708 – 573 504
fredrik.hultman@moderaterna.se

Värmland

Distriktsordförande

Patrick Benabou

0703-74 11 88
patrick.benabou@moderaterna.se

Västerbotten

Distriktsordförande

Anton Bergström

0725-501 160
anton.bergstrom@moderaterna.se

Västernorrland

Distriktsordförande


Ludvig Berggren

0705-70 04 47
ludvig.berggren@moderaterna.se

Västmanland

Distriktsordförande


Victor Nilsson

0767-76 62 67
victor.nilsson@moderaterna.se

Västra Götaland Norra

Distriktsordförande


Vidar Ericson

0722-14 00 94
vidar.ericson@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Västra Götaland Västra

Distriktsordförande


Viktor Lundblad

0735-24 84 74
viktor.lundblad@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Örebro

Distriktsordförande


Sara Göransson

0727-222 433
sara.goransson@moderaterna.se

Östergötland

Distriktsordförande


John Weinerhall

0763-376 342
john.weinerhall@moderaterna.se

Ombudsman

Izabella Hagberg

0734-227 530
izabella.hagberg@moderaterna.se