DISTRIKT

Moderata Ungdomsförbundet utgörs av 25 självständiga lokala distrikt. Distrikten anordnar kampanjer, debattkvällar, föreläsningar och mycket annat skoj! Hitta ditt närmaste distrikt nedan.

Götaland
Blekinge

 

Distriktsordförande

Hannes Wettergren

Gotland

Distriktsordförande

Tindrah Wernekull
tindra.wernekull@moderaterna.se

Göteborg

Distriktsordförande

Hannah Björnerhag
hannah.bjornerhag@moderaterna.se

070-617 59 30

Halland

Distriktsordförande

Leo Rand
leo.rand@moderaterna.se
070-522 71 04

Jönköping

Distriktsordförande

Sam Kharazmi
sam.kharazmi@moderaterna.se

076-170 53 35

Kalmar

Distriktsordförande

Elvira Bergh
elvira.bergh@moderaterna.se

072-501 60 06

Kronoberg

 

Distriktsordförande

Emma Falkbacken
emma.falkbacken@gmail.com
070-855 77 45

Skaraborg

Distriktsordförande

Jonathan Kahrs
jonathan.kahrs@moderaterna.se
070 466 80 92

Skåne

 

Distriktsordförande

Linda Obiedzinski
linda.obiedzinski@moderaterna.se

070-851 99 51

Ombudsman

Peter Ahlström
peter.ahlstrom@moderaterna.se
073-577 17 50

Södra Älvsborg

Distriktsordförande

Elivra Löwenadler
elvira.lowenadler@moderaterna.se
076-112 60 10

Västra Götaland Norra

Distriktsordförande

Suhaib Hurani
suhaib.hurani@moderaterna.se
076-924 22 64

Västra Götaland Västra

Distriktsordförande

Oliver Andersson
oliver.andersson@moderaterna.se

073-612 87 67

Östergötland

Distriktsordförande

Jacob Cernvall
jacob.cernvall@moderaterna.se
072-220 82 14

Svealand
Dalarna

Distriktsordförande

Elias Åkerman
elias.akerman@moderaterna.se

076-173 04 45

Stockholm

 

Distriktsordförande

Carl Nordblom
Nås enklast genom Elias Ripstrand

Ombudsman

Elias Ripstrand
elias.ripstrand@moderaterna.se
070-147 90 25

Södermanland

Distriktsordförande

Alice Landerholm
alice.landerholm@moderaterna.se

076-393 60 75

Uppsala

Distriktsordförande

John Manders
john.manders@moderaterna.se

073-377 48 47

Värmland

Distriktsordförande

Noah Hjortman
noah.hjortman@moderaterna.se

076-928 25 42

Västmanland

Distriktsordförande

Johan Erikols
johan.erikols@moderaterna.se

070-329 97 81

Örebro

Distriktsordförande

Amanda Lindgren
amanda.lindgren@moderaterna.se

070-675 22 42

Norrland
Gävleborg

Distriktsordförande

Emelie Taimi
emelie.taimi@moderaterna.se

073-33 99 038

Jämtland

Distriktsordförande

Carl-Oscar Franzon
carl-oscar.franzon@moderaterna.se

070-601 47 33

Norrbotten

 

Distriktsordförande

Asbjörn Thunborg

asbjorn.thunborg@moderaterna.se

073-052 46 76

Västerbotten

Distriktsordförande

Joline Göttfert
joline.gottfert@moderaterna.se

Västernorrland

Distriktsordförande

Elsa Weiss
elsa.weiss@moderaterna.se

070-413 05 24