DISTRIKT

Moderata Ungdomsförbundet utgörs av 25 självständiga lokala distrikt. Distrikten anordnar kampanjer, debattkvällar, föreläsningar och mycket annat skoj! Hitta ditt närmaste distrikt nedan.

Götaland
Blekinge

Distriktsordförande

Hannes Wettergren
hannes.wettergren@moderaterna.se

073-330 89 68

Fyrbodal

Distriktsordförande

Fredrik Eneroth
fredrik.Eneroth@moderaterna.se
076-341 73 62

Gotland

Distriktsordförande

Tindrah Wernekull
tindrah.wernekull@moderaterna.se

Göteborg

Distriktsordförande

Hannah Björnerhag
hannah.bjornerhag@moderaterna.se

070-617 59 30

Halland

Distriktsordförande

Sara Fladje

sara.fladje@moderaterna.se
073 323 79 78

Jönköping

Distriktsordförande

Sam Kharazmi
sam.kharazmi@moderaterna.se

076-170 53 35

Kalmar

Distriktsordförande

Elvira Bergh
elvira.bergh@moderaterna.se

072-501 60 06

Kronoberg

 

Distriktsordförande

Emma Falkbacken
emma.falkbacken@moderaterna.se
070-855 77 45

Skaraborg

Distriktsordförande

Jonathan Kahrs
jonathan.kahrs@moderaterna.se
070 466 80 92

Skåne

Distriktsordförande

Edmir Mehmeti
edmir.mehmeti@moderaterna.se

073-515 03 92

Ombudsman

Peter Ahlström
peter.ahlstrom@moderaterna.se
073-577 17 50

Södra Älvsborg

Distriktsordförande

Elvira Löwenadler
elvira.lowenadler@moderaterna.se
076-112 60 10

Västra Götaland Västra

Distriktsordförande

Arvid Strandberg
arvid.strandberg@gmail.com

079-335 20 54

Östergötland

Distriktsordförande

Olle Connman Ek
olleconnman@gmail.com

072-464 00 47

Svealand
Dalarna

Distriktsordförande

Elias Åkerman
elias.akerman@moderaterna.se

076-173 04 45

Stockholm

Distriktsordförande

Noa Samenius
noa.samenius@moderaterna.se

076-186 98 64

Ombudsman

Kevin Kumar
kevin.kumar@moderaterna.se

070-147 90 25

Södermanland

Distriktsordförande

Antoni Welk
antoni.welk@moderaterna.se

073-083 76 14

Uppsala

Distriktsordförande

Olivia Bergström
olivia.bergstrom@moderaterna.se

070-897 41 00

Värmland

Distriktsordförande

Noah Hjortman
noah.hjortman@moderaterna.se

076-928 25 42

Västmanland

Distriktsordförande

Michael Hessen

michael.hessen@moderaterna.se

076-569 64 11

Örebro

Distriktsordförande

Magnus Stålberg
magnus.stalberg@moderaterna.se

070-170 73 63

Norrland
Gävleborg

Distriktsordförande

Emelie Ambrosius
emelie.taimi@moderaterna.se

Jämtland

Distriktsordförande

Carl-Oscar Franzon
carl-oscar.franzon@moderaterna.se

070-601 47 33

Norrbotten

Distriktsordförande

Asbjörn Thunborg

asbjorn.thunborg@moderaterna.se

073-052 46 76

Västerbotten

Distriktsordförande

Jonatan Hjeltman
jonatan.hjeltman@moderaterna.se

076-761 50 55

Västernorrland

Distriktsordförande

Beatrice Glud
beatrice.glud@moderaterna.se

072-520 83 77