Centrala Kansliet

Fritz Lennaárd


Generalsekreterare

fritz.lennaard@moderaterna.se
Nås via pressekreterare:
0722-22 88 28

William Elofsson


Pressekreterare

0722-22 88 28
william.elofsson@moderaterna.se

Sofia Axelsson


Digital kommunikatör

0793-47 61 13
sofia.axelsson@moderaterna.se

Oscar Sameland


Organisationsadministratör

Kontakta ang. medlemsärenden och ekonomi

0793-41 35 97
oscar.sameland@moderaterna.se

Hanna Werner


Projektledare

Kontakta ang. utbildningar och arrangemang

0793-47 08 14
hanna.werner@moderaterna.se

Förbundsstyrelsen

Förbundsordförande


Benjamin Dousa
benjamin.dousa@moderaterna.se

1:e vice Förbundsordförande


Sofia Fölster
sofia.folster@moderaterna.se

2:e vice Förbundsordförande


Helena Nanne
helena.nanne@moderaterna.se

Pressfoton

Pressfoton för förbundsordförande, förbundsstyrelse, MSU Rikskommitté och MST Riksstyrelse hittar ni i länken nedan. Vid användning av foton som innehåller “oliver-rykatkin” ska Oliver Rykatkin uppges som fotograf.

Pressfoton

Ledamot


Alexander Torin
alexander.torin@moderaterna.se

Ledamot


Arin Karapet
arin.karapet@moderaterna.se

Ledamot


Elin Petersson
elin.petersson@moderaterna.se

Ledamot


Emma Ophus
emma.ophus@moderaterna.se

Ledamot


Filip Wiljander
filip.wiljander@moderaterna.se

Ledamot


Joel Nordkvist
joel.nordkvist@moderaterna.se

Ledamot


Simon Johansson
simon.johansson@moderaterna.se

Riksordförande MSU


Olle Bring

 

Riksordförande MST


Greta Eulau
greta.eulau@moderaterna.se

MSU Rikskommitté

Riksordförande


Olle Bring

Vice Riksordförande


Dalila Alibasic

Ledamot


Carl Ekvall

Ledamot


Isa Forsberg

Ledamot


Noa Samenius

Ledamot


Vera Ehn

Pressfoton

Pressfoton för förbundsordförande, förbundsstyrelse, MSU Rikskommitté och MST Riksstyrelse hittar ni i länken nedan. Vid användning av foton som innehåller ”oliver-rykatkin” ska Oliver Rykatkin uppges som fotograf.

Pressfoton

MST Riksstyrelse

Riksordförande


Greta Eulau
greta.eulau@moderaterna.se

1:e vice riksordförande


Kristoffer Sundström
kristoffer.sundstrom@moderaterna.se

2:e vice riksordförande


Roosa Porthén
roosa.porthen@moderaterna.se

Ledamot


Pasi Huikuri
pasi.huikuri@moderaterna.se

Ledamot


Jakob Sommerin Nilsson
jakob.nilsson@moderaterna.se

Ledamot


Christopher Rydaeus
christopher.rydaeus@moderaterna.se

Pressfoton

Pressfoton för förbundsordförande, förbundsstyrelse, MSU Rikskommitté och MST Riksstyrelse hittar ni i länken nedan. Vid användning av foton som innehåller ”oliver-rykatkin” ska Oliver Rykatkin uppges som fotograf.

Pressfoton

Blått

Blekinge

Distriktsordförande


Artur Hulu

0705-79 92 55
artur.hulu@moderaterna.se

Dalarna

Distriktsordförande


Sofia Axelsson

072-551 28 63
Sofiaaxelssonn@gmail.com

Gotland

Distriktsordförande

Philip Swärd

0722-52 52 38
philip.sward@moderaterna.se

Gävleborg

Distriktsordförande


William Wigren

0767-765 800
williamwigren99@gmail.com

Göteborg

Distriktsordförande


Hanna Friberg

0766-31 24 90
hanna.friberg@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Halland

Distriktsordförande


Helena Antoni

0768-18 57 58
helena.antoni@moderaterna.se

Jämtland

Distriktsordförande


Amanda Jonsson

0727-20 22 35
amanda.a.jonsson@icloud.se

Jönköping

Distriktsordförande


Douglas Thor

076-050 61 47
douglas.thor@moderaterna.se

Kalmar

Distriktsordförande


Alice Sigfridsson

0727-34 10 75
alice.sigfridsson@moderaterna.se

Kronoberg

Distriktsordförande


Anton Olsson

072-246 44 46
aet.olsson@gmail.com

Norrbotten

Distriktsordförande


Baran Calisir

073-097 00 49
baran.calisir@moderaterna.se

Skaraborg

Distriktsordförande


Robin Nerell

072-212 37 47
robin.nerell@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Skåne

Distriktsordförande


John Eklöf

0708-28 85 80
john.eklof@moderaterna.se

Ombudsman


Dan Ishaq

0762-37 85 87
dan.ishaq@moderaterna.se

Stockholm

Distriktsordförande


Magdalena Schröder

0703-45 36 87
magdalena.schröder@moderaterna.se

Chefsombudsman


Carl Nordblom

0736-82 80 52
carl.nordblom@moderaterna.se

Ombudsman


Matilda Harar

0707-16 33 90
matilda.harar@moderaterna.se

Södermanland

Distriktsordförande


Robin Tannarp

0707-82 33 83
robin.tannarp@moderaterna.se

Södra Älvsborg

Distriktsordförande

Lovisa Gustafsson

0767-96 30 81
lovisa.gustafsson@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Uppsala

Distriktsordförande


Fredrik Hultman

0708 – 573 504
fredrik.hultman@moderaterna.se

Värmland

Distriktsordförande


Patrick Benabou

0703-74 11 88
patrick.benabou@moderaterna.se

Västerbotten

Distriktsordförande


Anton Bergström

0725-501 160
anton.bergstrom@moderaterna.se

Västernorrland

Distriktsordförande


Ludvig Berggren

0705-70 04 47
ludvig.berggren@moderaterna.se

Västmanland

Distriktsordförande


Victor Nilsson

0767-76 62 67
victor.nilsson@moderaterna.se

Västra Götaland Norra

Distriktsordförande

William Wälsjö

076-240 95 55
william.walsjo@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Västra Götaland Västra

Distriktsordförande


Viktor Lundblad

0735-24 84 74
viktor.lundblad@moderaterna.se

Ombudsman


Erik Lindqvist

0735-25 41 28
erik.lindqvist@moderatvg.se

Örebro

Distriktsordförande

Villemo Klockars Belenos

0721-86 54 63
villemo.klockars-belenos@moderaterna.se

Östergötland

Distriktsordförande


Matilda Ekeblad

072-586 76 76
matilda.ekeblad@moderaterna.se

Ombudsman


Izabella Hagberg

0734-227 530
izabella.hagberg@moderaterna.se